sevdafrm
sevdafrm
sevdafrm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sevdafrm

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Elinden Kaçana Üzülme!!!

2 posters
YazarMesaj
CanßeLa
Admin
Admin
CanßeLa

Erkek
RUh HaLİn : Elinden Kaçana Üzülme!!! Kus10
SaRkI tİpiM : RAP
Kişisel İleti : Seni unutmayı düşündüm bu gece. Bir sigaranın üstüne adını yazdim. Sigara bittiğinde unutacaktım seni. Duman duman atacaktım,seni içimden. Rüzgar savuracaktı, kullerini fakat...Seni unutmayı düşünürken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste içime çektiğimi!

Kişi Sayfası
aktiflik:
Elinden Kaçana Üzülme!!! Left_bar_bleue100/100Elinden Kaçana Üzülme!!! Empty_bar_bleue  (100/100)

Elinden Kaçana Üzülme!!! Empty
MesajKonu: Elinden Kaçana Üzülme!!!   Elinden Kaçana Üzülme!!! Icon_minitimePtsi Kas. 10, 2008 4:06 pm

Adamın biri bir gün tuzak kurarak küçük bir kuş yakalamış. Adam tam kuşu kesip yemek üzere iken kuş konuşmaya başlamış:
"Bu kadar zamandır pek çok koyun, inek yedin doymadın. Şimdi 50 gramlık bir kuşu yiyip de doyacak mısın sanki? Beni bırakırsan sana üç nasihatte bulunurum, her zaman işine yarar. Birincisini elinde iken söylerim, beğenirsen bırakırsın. İkincisini şu damın üzerinde ve üçüncüsünü de şu ağacın tepesindeyken söylerim, ne dersin?"

Adam, kuşun teklifini kabul etmiş ve birincisini söylemesini istemiş.
Kuş:" Sana her söylenene inanma!" demiş. Adam bu nasihati beğenmiş ve kuşu bırakmış. Kuş, damın üzerine çıkınca adam "ikincisini söyle bakalım!"demiş.
Kuş:" Elinden kaçıp giden ve kaybettiğin şeylerin arkasından boş yere sızlanıp şikayet etme!" demiş. Adam bu nasihati de beğenmiş ve bu sırada kuş ağacın tepesine konup: "hey adam, benim karnımda tam 300 gr ağırlığın da bir elmas vardı, onu kaçırdın!" deyince adam kendini yerden yere atıp kaçırdığı fırsat için dövünmeye başlamış.
Kuş:" Sana her söylenene inanma demiştim, ama bu nasihatimi tutmadın. Ben 50 grlık kuş iken karnımda nasıl 300 grlık elmas taşıyabilirim? Ayrıca elinden kaçan fırsatların arkasından boş yere dövünme dememişmiydim?"der.

Bunun üzerine adam "hadi, üçüncüsünü söyle" deyince kuş: "sanki ilk iki öğüdü tutmuş gibi üçüncüsünü istiyorsun. Çorak toprağa atılan tohum yeşerirmi? Cehalet ve ahmaklık yırtığını hiçbir yama kapatmaz!" diye cevap verir ve uçup gider
http://sevdafrm.eniyiforum.org
yaz yağmuru
Admin
Admin

Kadın
RUh HaLİn : Elinden Kaçana Üzülme!!! Deli10
SaRkI tİpiM : RAP

Kişi Sayfası
aktiflik:
Elinden Kaçana Üzülme!!! Left_bar_bleue100/100Elinden Kaçana Üzülme!!! Empty_bar_bleue  (100/100)

Elinden Kaçana Üzülme!!! Empty
MesajKonu: Geri: Elinden Kaçana Üzülme!!!   Elinden Kaçana Üzülme!!! Icon_minitimeSalı Kas. 11, 2008 8:26 am

SmileSmileSmile SÜPERMİŞ YAW TEŞKÜR ETTİM....

Elinden Kaçana Üzülme!!!
1 sayfadaki 1 sayfası