sevdafrm
sevdafrm
sevdafrm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sevdafrm

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor?

YazarMesaj
CanßeLa
Admin
Admin
CanßeLa

Erkek
RUh HaLİn : Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? Kus10
SaRkI tİpiM : RAP
Kişisel İleti : Seni unutmayı düşündüm bu gece. Bir sigaranın üstüne adını yazdim. Sigara bittiğinde unutacaktım seni. Duman duman atacaktım,seni içimden. Rüzgar savuracaktı, kullerini fakat...Seni unutmayı düşünürken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste içime çektiğimi!

Kişi Sayfası
aktiflik:
Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? Left_bar_bleue100/100Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? Empty_bar_bleue  (100/100)

Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? Empty
MesajKonu: Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor?   Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor? Icon_minitimePtsi Kas. 10, 2008 4:08 pm

1950-1960 yılları arasında Avrupa'dan Türkiye'ye bir heyet gelir. Heyet günlerce Anadolu'da dolaşırlar. Amaçları Türkiye'de sosyal hayat ve kadınların statüsü hakkında bilgi edinmektir. Sonuçta raporlarını hazırlarlar. "Türk kadınları erkeklerine karşı gayet saygılıdır. Hiç bir zaman erkeğin önünden yürümez. Kadınlar arkadan yürürler."
Aradan yıllar geçer. 2000'li yıllara gelinir. 50 yıl içerisinde bu konuda Türkiye'de neler değişmiş, neler değişmemiş bunu görmek için bir başka heyet daha gelir. Ellerinde o yıllarda tutulmuş olan, raporlar mevcuttur. Bu heyet de uzun zaman araştırma yapar. Ancak elli yıl boyunca Türkiye'de çok şey değişmiştir. Artık kadınlar önde, erkekler arkada yürümektedir. Bunun sebebini sorunca, şu cevabı alırlar:

- O yıllarda Türkiye'de terör diye bir şey yoktu. Dolayısıyla mayın tehlikesi de yoktu. Ancak şimdi Türkiye'de terör var... Mayın tehkilesi var... Onun için kadınlarımızı önden yürütüyoruz.
http://sevdafrm.eniyiforum.org

Kadınlarımız Neden Önde Gidiyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» **NEDEN BAYANDAN ADMİN OLMAZ ** :)
» Erkekler neden erken ölür?